23 MART DÜNYA METEOROLOJİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN..

tarafından gönderildi

2020 Yılı Dünya Meteoroloji Gününün konusu İklim ve Su ” Climate & Water ” olarak belirlenmiştir. Bu ana başlık altında “Count Every Drop” – “Every Drop Counts ” ( Her Damlayı Say – Her damla Önemlidir ” teması seçilmiştir.

Bu yıl hem ülkemizde hem de dünyada ” Corona Virüs ” salgını nedeniyle Dünya Meteoroloji Gününün Panel ve Sempozyum gibi etkinliklikler ile kutlanması ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Her şeye rağmen Corona Virüs Salgınının konunun önemini perdeleyemeceğine inanmaktayız. Tam tersine İklim ve Su gibi iç içe geçmiş iki konunun öneminin daha çok ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Görünen odur ki ; Virüs hem iklim hemde Su ile çok yakından ilgilidir.

Corona Virüs Salgını için fiziksel olarak önerilen temel konu temizlik ve hijyen olduğu için, ülke olarak daha da ilerisi tüm insanlık olarak her damla suyun önemini hep birlikte daha iyi anlayacağımıza inanıyoruz.

MGM ve Meteoroloji Mühendisleri Odası arasındaki işbirliğinin ve uyumun her geçen gün daha da güçleniyor olması, 2020 yılı için Belirlenen Dünya Meteoroloji Günü Konusunun ve konunun öneminin yıl boyunca toplumun her kesimine aktarılması için uygun bir ortam oluşturacaktır.

Başta Meslektaşlarımız olmak üzere tüm “Meteoroloji Ailemizin ” Dünya Meteoroloji Günü ” nü kutlarız.

TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram