ABD, PARİS ANLAŞMASINA YENİDEN KATILMA KARARI ALDI.

tarafından gönderildi
Bir şunu diyen bir yazı 'CLIMATE CHANGE PRESIDENT BIDEN SIGNED ΑΝ EXECUTIVE ORDER TO REJOIN NH PARIS AGREEMENT. JANUARY 20, 2021 Our administration will send a letter to the United Nations, and we will formally re-enter 30 days later. Our nation will be back in position to exercise global leadership in advancing the objectives of the Agreement, including keeping the world at safe temperature. 瑞田時 WH.GOV' görseli olabilir

Başkan Biden, Paris anlaşmasına yeniden katılmak için yönetim emrini imzaladı

Yönetimimiz Birleşmiş Milletlere bir mektup gönderecek ve 30 gün sonra resmen yeniden Paris Anlaşmasına gireceğiz. Ulusumuz, dünyayı güvenli bir sıcaklıkta tutmak da dahil olmak üzere, Anlaşmanın hedeflerini yerine getirmede küresel liderliği gerçekleştirecek konumuna geri dönecektir.

Paris İklim Anlaşması

Paris’te, Aralık 2015’te yapılan 21. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı’nda (COP21) onaylanan İklim Anlaşması, Nisan 2016’da, 190’dan fazla ülke tarafından imzalanmıştı.

Trump’ın selefi Barack Obama’nın en büyük destekçisi olduğu ve müzakerelerine liderlik ettiği anlaşmanın ana hedefi, küresel ortalama sıcaklık artış limitinin yüzyılın sonuna kadar 1,5 ile 2 derece arasında sınırlandırılması olarak belirlenmişti.

Ülkelerin iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine karşı hazırlıklı olması, sera gazı emisyonunu azaltan çevreci ve sürdürülebilir girişimlerin desteklenmesi gibi maddelerin öne çıktığı anlaşma, gelişmekte olan ülkelerin temiz enerjiye geçiş süreçlerinde maddi olarak desteklenmelerini öngörüyor.

TMMOB

METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

KAYNAK: WMO

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram