Ulusal Meteoroloji Sevisi ( NMC ) , 4-6 Temmuz 2020 tarihleri ​​arasında Güneybatı Çin’de şiddetli yağmurların Yangtze Nehri’nin orta ve daha düşük seviyelerine ulaşacağını tahmin ediyor.

Son birkaç hafta içinde yaşanan sel olayları, Güney Çin’de milyonlarca insanı etkiledi ve onlarca can kaybına sebep oldu .

Geçtiğimiz 31 gün boyunca sürekli olarak şiddetli yağış ve fırtına uyarıları veren Çin Ulusal Meteoroloji Servisi’ne göre, önümüzdeki birkaç gün içinde tekrar yoğun yağış bekleniyor.

Son tahminlere göre, 4 ila 6 Temmuz arasında, Güneybatı Çin’deki etkili yağmur ve Fırtına Yangtze Nehri’nin orta ve alt kısımlarında yoğunlaşacak.

Fırtına ve şiddetli yağışların doğu Chongqing, kuzeydoğu Guzihou, kuzeydoğu ve kuzeybatı Yunnan, güneybatı ve doğu Hubei, güneydoğu Henan, orta-güney Anhui, güney Jiangsu ve Şangay’ı etkilemesi beklenmektedir.

En şiddetli yağış için zaman aralığının 4 Temmuz gündüz saatleri ile 5 Temmuz gündüz saatleri arası olması tehmin edilmektedir..

26 Haziran’dan itibaren Güneybatı Çin’in doğusundaki; Jianghan Bölgesi, Jianghuai Bölgesi ve Yangtze Nehri Bölgesi’nin orta-kuzey kısımlarındaki toplam yağış 100-300 mm’ye arasında gerçekleşmiştir.

Ulusal Meteoroloji Servisi, ardışık 31 gün boyunca etkili yağış ve fırtına beklentisi uyarılarını yayınladı. NMC, 2 ve 3 Temmuz’da etkili yağış ve fırtınanın ; orta doğu Hubei, kuzey Hunan, kuzey Jiangxi, güney Anhui, Zhejiang, batı Yunnan ve güneydoğu Tibet’i etkileyeceğini tahmin ediyor.

Bazı bölgelerde aşırı yağış beklenmektedir. En son tahminlerine göre, 4 ila 6 Temmuz arasında, Güneybatı Çin’deki yağışların ve fırtınanın Yangtze Nehri’nin orta ve alt kısımlarına ulaşması beklenmektedir.

Şiddetli Yağmur ve fırtınanın doğu Chongqing, kuzeydoğu Guzihou, kuzeydoğu ve kuzeybatı Yunnan, güneybatı ve doğu Hubei, güneydoğu Henan, orta-güney Anhui, güney Jiangsu ve Şangay’ı etkilemesi bekleniyor. 4 – 5 Temmuz tarihleri arasında yağışın çok daha şiddetli olması beklenmektedir.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram