—————

İTÜ 2018-2019 ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ 01/07/2019 TARİHİNDE YAPILDI.

Öncelikle her fakültede dereceye giren öğrenciler,öğretim görevlileri ve fakülte yöneticileri, aileleri, yakınları ve çeşitli kurum ve kuruluşların katılımı ile minik bir mezuniyet ve ödül töreni yapıldı. Daha sonrada İTÜ Stadyumunda akşam 19.45 de başlayan ve tüm İTÜ yönetici, öğretim görevlileri, öğrenciler ve öğrenci ailelerinin katılımı ile dev bir mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Meteoroloji Mühendisleri Odası yönetimi olarak İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi TAV Salonunda 14.30 da başlayan ve ilk üç dereceye giren öğrencilerin ödül törenine katıldık.

Meteoroloji Mühendisleri Odası olarak; Meteoroloji Mühendisliği Bölümünü ilk üç derecede bitiren öğrencilerimize sırasıyla

1. dereceye 1000 ( Bin ) TL Hediye Çeki ve Camdan yapılmış Odamız amblemli Masa isimliği,

2. dereceye750 ( Yediyüz Elli ) TL Hediye Çeki ve Camdan yapılmış Odamız amblemli Masa isimliği,

3. dereceye 500 ( Beşyüz ) TL Hediye Çeki ve Camdan yapılmış Odamız amblemli Masa isimliği, hediye edilmiştir.

Mezuniyet ve Ödül Töreninde Odamız yönetimi adına bir konuşma yapan Oda Başkanı Fırat ÇUKURÇAYIR; Aslında dereceye giren arkadaşlarımızın şahsında tüm yeni mezun meslektaşlarımıza ithafen yazdığımız mektubu web sayfamızda yayınladığımızı burada kısa bir özet yaparsak; İnsanlık tarihi kadar uzun bir geçmişe sahip olan Meteoroloji Mühendisliğinin aramıza katılan en genç mühendislerini kutlamış ve yaşamlarının bundan sonraki bölümünde karşılaştığı zorlukları ve sorunları sahip oldukları bilgi birikimleri ile çözeceklerine inandığımızı ama aşamadıkları zorluklar, çözemedikleri sorunlar olması halinde oda olarak hep yanlarında olacağımızı ifade etti.

Bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk dolu bir gelecek diledik. Geleceğin kendileri ile şekilleneceğini ifade ettik.

İTÜ UÇAK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDE BULUNAN ÜÇ BÖLÜMDEN SADECE METEOROLOJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE İLK ÜÇ DERECE KIZ ÖĞRENCİLERİMİZ TARAFINDAN PAYLAŞILDI. KIZLARIMIZLA GURUR DUYDUK.
Facebook
Twitter
YouTube
Instagram