KTMMOB METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İLE İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ

tarafından gönderildi

KTMMOB METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI İLE İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

KTMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odasının daveti üzerine Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat ÇUKURÇAYIR, Ayhan AKGÖZ, Eşref BATUR 26 Şubat 2020 Tarihinde üç günlük bir işbirliği ziyareti için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ilk görüşmemiz KTMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetimi ile 26 Şubat 2020 Saat 11.00 de KTMMO Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

Tanışma ve mevcut sorunların ortaya konulduğu ilk görüşme, birbirimizi tanıma ve anlama açısından son derece yararlı geçmiştir.

Soldan Sağa doğru;
Halil Göymen – KTMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı
Mustafa Altunç –
KTMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Yazmanı
Ayhan AKGÖZ – TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Saymanı
Mediha Orun Sarp –
KTMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Faal Üye
Sedef Çakır –
KTMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Faal Üye
Fırat ÇUKURÇAYIR-
TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı
Eşref BATUR-
TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Faal Üye
Mehmet AFİF-
KTMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Saymanı

26 Şubat 2020 Saat 16.00 da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meteoroloji Dairesinin bağlı olduğu Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Yrd. Doç. Dr. Kemal BAĞZIBAĞLI ile görüştük.

Bu görüşmemizde Meteoroloji Biliminin hayatın her alanına dokunan bir bilim dalı olduğunu , bu nedenle güçlü bir Meteoroloji Dairesinin hem Meteoroloji Mühendisliği Mesleğinin hemde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için önemli olduğu vurgulandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Meteoroloji Dairesinin Kurumsal sorunların çözümünde MGM nin her türlü katkıyı koymaya hazır olduğunu, mesleki sorunların çözümü içinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meteoroloji Mühendisleri Odası ve Türk Meteoroloji Mühendisleri Odası olarak işbirliğine hazır olduğumuzu beyan ettik.

27 Şubat 2020 Tarihinde saat 11.00 de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meteoroloji Dairesi ziyaret edildi. Daire Müdürü Raif İlker BURAN ile kurumun sorunları ve neler yapılabileceği görüşüldü.

Daha sonra KTMMO Birliği Başkanı Seran AYSAL ile görüşmemiz gerçekleşti.

Görüşmemizde güçlü KTMMOB nin mühendislik temelinde Kuzey Kıbrıs Türk Meteoroloji Mühendisleri Odası ile işbirliği içinde olmalarının hayatın bir gerekliliği ve gerçeği olduğunu, bu işbirliğinden tüm odaların ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kazançlı çıkacağı ifade edildi.

Bizimde TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası olarak her zaman elimizden gelen katkıyı koymaya hazır olduğumuz ifade edildi.

28 Şubat 2020 tarihinde tekrar görüşebilmek ve işbirliğini sürdürebilmek adına karşılıklı olarak söz verilerek vedalaşıldı..

TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

Yorumlar 1

  1. Değerli meslektaşlarımız, sevgili kardeşlerimizi aramızda, adamızda görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Hoşgeldiniz, sefa getirdiniz kardeşler… İşbirliğimizin devamı dileklerimizle, yakın ilgi ve alakanıza teşekkür ederiz. Bu arada henüz adamıza gelmeyen diğer üyelerimizi, meslektaşlarımızı da aramızda, adamızda görmekten mutluluk duyacağız. , Sağlık, huzur ve mutluluklar dileklerimle, Selam ve sevgiler…
    Mustafa Altunç

Yorumlamaya kapalı.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram