METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÜLKEMİZİN EN GÜVENİLİR KURUMU

tarafından gönderildi

Türkiye, turistler için en popüler ülkeler listesinde

Türkiye’nin en güvenilir 10 kurumu belli oldu: Listenin başında Meteoroloji var

© AP Photo / Mucahid YapiciTÜRKİYE13:43 18.12.2019URL’yi kısaltın1823Abone ol

Konsensus Araştırma ve Danışma Şirketi, Türkiye’de en güvenilen kurumun hangisi olduğuna dair bir kamuoyu araştırması yaptı. Araştırma sonucunda, en güvenilir kurumlar listesinin başında Meteoroloji Genel Müdürlüğü yer aldı.

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, ‘Ders gibi en güvenilir kurum birinciliği’ başlığıyla yayımlanan yazısında Konsensus Araştırma ve Danışma Şirketi’nin açıkladığı en güvenilir kurumlar listesinin verilerini paylaştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yıllarca listenin tepesinde olduğunu anımsatan Altaylı, bu yılki sonuçların herkesi şaşırtacağını iddia etti. Altaylı’nın aktardığına göre Türkiye’nin en güvenilir 10 kurumu şöyle sıralandı:

  1. Meteoroloji Genel Müdürlüğü
  2. Türk Hava Kurumu
  3. Türk Silahlı Kuvvetleri
  4. Devlet Hastaneleri
  5. Devlet Okulları
  6. Orman Genel Müdürlüğü
  7. Devlet üniversiteleri
  8. Polis ve emniyet güçleri
  9. Belediyeler
  10. Devlet kurumları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) hak edilmiş bir birincilik kazandığını savunan Altaylı, “Bilime dayalı, evrensel kurallar ile tespit yapıyor ve dünyadaki benzeri kurumlarla işbirliği içinde. ‘En iyi ben bilirim’ demiyor. Tüm meteorolojik tahmin kuruluşları ile bilgi alışverişi yapıyor, dünyadaki gelişmelerle anlık bağlantı halinde. ‘Yerli ve millî’ ama evrensel. Helal sana Meteoroloji” ifadelerini kullandı.

TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası olarak bizde MGM yi bu başarısından dolayı kutluyoruz. Daha uzun yıllar bu başarısını sürdürmesi için her türlü katkıya hazır olduğumuzu belirtiyoruz.

TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram