METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI YARDIMCI ORGANLARI VE ÜYELERİ

tarafından gönderildi

Aşağıdaki kurul ve komisyonlarda yer alan meslektaşlarımız gönüllülük esasına göre belirlenmiş ve Odamız Yönetim Kurulu tarafından görevlendirilmiştir

Bu kurullar;

Bilim ve Etik Kurulu

Koordinasyon Kurulu

Meteoroloji Mühendisliği İhtisas Kurulu

Yayın Kurulu

Tanıtım ve Sosyal Medya Komisyonu

Bilimsel Toplantı ve Organizasyon Düzenleme Komisyonu

Mesleki Eğitim Komisyonu

Mevzuat Komisyonu

Kadın Çalışma Komisyonu

Öğrenci Üye Komisyonu

Arşiv Komisyonu

Alt Komisyonlar;

Hidroloji Komisyonu

Enerji Komisyonu

Hava Kalitesi ve ÇED Komisyonu

Tarım ve Orman Meteorolojisi Komisyonu

Havacılık Meteorolojisi Komisyonu

Hava Tahmini Komisyonu

Denizcilik Meteorolojisi Komisyonu

İklim Değişikliği Komisyonu

Hidro-Meteorolojik Afetler Komisyonu

Meteorolojik ve Hidrolojik Ölçüm Sistemleri Komisyonu

Şehircilik Meteorolojisi Komisyonu

Kurullarda çalışacak meslektaşlarımız ve hocalarımız için önceden duyurular yapılmış, gönüllülük esasına göre olmak üzere gelen cevaplar değerlendirilmiştir. ilgi alanları ve isteklerine göre kurullar aşağıdaki şekilde oluşturulmuştur.

BİLİM ve ETİK KURULU:

1- Orhan ŞEN 2- Zafer ARSLAN 3- Mahmut Celal BARLA 4- Mikdat KADIOĞLU 5- Fırat ÇUKURÇAYIR

KOORDİNASYON KURULU:


1- Fırat ÇUKURÇAYIR 2- Günseli ÖZGÜL 3- Orhan ŞEN 4- Ayşegül AKINCI YÜKSEL 5- Ayfer Serap SÖĞÜT 6- Feryal BİÇKİCİ 7- Ahmet KÖSE 8- Zekiye GÜNERİ 9- Barış ÖZGÜN 10- Lalehan ÇINAR 11- Deniz DEMİRHAN

METEOROLOJİ MÜHENDİSLİĞİ İHTİSAS KURULU

1-Fırat ÇUKURÇAYIR 2-Mikdat KADIOĞLU 3- Namık CEYHAN 4- Ziyaattin DURMAZ 5- Bahadır GİDEN 6- Orhan ŞEN 7- Suat ERDOĞAN 8- Sibel MENTEŞ 9- Yüksel YAĞAN 10- Yurdanur ÜNAL 11- Muhammed BAMYACI

YAYIN KURULU:

1- Ahmet KÖSE (Yönetici) 2- Zekiye GÜNERİ 3- Barış ÖZGÜN 4- Ayfer Serap SÖĞÜT 5- Ayşegül AKINCI YÜKSEL 6- Lalehan ÇINAR 7- Fuat KURUMAHMUT (Tasarım)

TANITIM ve SOSYAL MEDYA KOMİSYONU

1- Deniz DEMİRHAN-BAŞKAN 2- Günseli ÖZGÜL 3- Ahmet KÖSE 4- Ayfer Serap SÖĞÜT

Teknik Ekip ; Büşra ÖZTÜRK – Cansu DÜZGÜN – Fatma Ekin HÜNER – İlayda KELKİTLİ – Kutay DÖNMEZ – Yiğitalp KARA – Elif Beyza AKKOÇ 

BİLİMSEL TOPLANTI VE ORGANİZASYON KOMİSYONU

1- Feryal BİÇKİCİ-BAŞKAN 2- Ayhan AKGÖZ-RPRTR 3- Barış ÖZGÜN 4- Temsilcilikler (Faaliyet yapılan İlin Temsilcisi)

MESLEKİ EĞİTİM KOMİSYONU

1- Sema TOPÇU-BAŞKAN 2-Emel ÜNAL-RPRTR 3- Fırat ÇUKURÇAYIR 4- Zafer ASLAN 5- Orhan ŞEN 6- Mikdat KADIOĞLU 7- Meral DEMİRTAŞ

MEVZUAT KOMİSYONU

1- Adem TAŞCI-BAŞKAN 2- Ayşegül AKINCI YÜKSEL_ 3- Namık CEYHAN 4- İsmail KÜÇÜK 5- Mehmet HORUŞ  (AVUKAT)

KADIN ÇALIŞMA KOMİSYONU

1- Ayşegül AKINCI YÜKSEL 2- A.Serap SÖGÜT 3- Feryal BİÇKİCİ 4- Zekiye GÜNERİ 5- Lalehan ÇINAR 6- Günseli ÖZGÜL 7- Elçin TAN

ÖĞRENCİ KOMİSYONU

1- Semanur AYDIN  (METAR)-BAŞKAN 2-Göktuğ TÜRKYILMAZ (MEKAT)-RAPORTÖR 3- Ayhan AKGÖZ  4- Deniz DEMİRHAN 5- Hakan AKSU

ARŞİV KOMİSYONU

1- A. Serap SÖĞÜT-BAŞKAN 2- Deniz DEMİRHAN 3- Yunus BORHAN 4- Adem TAŞÇI 5- Ayhan AKGÖZ

HİDROLOJİ KOMİSYONU

1- Ziyaattin DURMAZ – BAŞKAN 2- Hüseyin Sefa HIZLI-RPRTR 3- Akif AKA 4- İrfan ERDİN 5- Güler GÜL 6- Sema KANDIR 7- Sevinç SIRDAŞ 8-  Elçin TAN 9- Hakan AKSU 10- Serdar KALKAVAN 11- Feryal BİÇKİCİ

ENERJİ KOMİSYONU

1- Sibel MENTEŞ-BAŞKAN 2- Erkan YILMAZ-RAPORTÖR 3- Ali AYDEMİR 4- Sema TOPÇU 5- Fatih AYAZ 6- Aydın BALI 7- Ferdi TÜRKSOY 8- Sebahattin ÖZ 9- Murat DURAK 10- Yiğitcan AYDIN

HAVA KALİTESİ ve ÇED KOMİSYONU

1-Orhan ŞEN-BAŞKAN 2- Emra Can AY 3- Namık CEYHAN  4- Zafer BOYBEYİ  4- İrfan YAYLA 5- Barış ÖZGÜN 6- Emre Can AY

TARIM VE ORMAN METEOROLOJİSİ KOMİSYONU

1- Namık CEYHAN   –  BAŞKAN 2- Seyhan YEŞİLKÖY 3- Gökhan YÜCEL 4- Barış ÇALDAĞ 5- Rahşan ÖZDERE ÇİN 6- Nursena GÜNEYSU

HAVACILIK METEOROLOJİSİ KOMİSYONU

1- Bahadır GİDEN-BAŞKAN 2- Lalehan ERSOY 3- Sibel MENTEŞ 4- İsmail GÜLTEPE 5- Gizem BUĞDAY 6-  Nilay Coşkun KAÇMAZ 7- Sezel  KARAYUSUFOĞLULLARI 8- Onur DURMUŞ 9- Yiğitcan AYDIN

HAVA TAHMİNİ KOMİSYONU

1-Yüksel YAĞAN-BAŞKAN 2-Fazilet ÇAMALAN-RPRTR  3- Sibel MENTEŞ 4- Miktad KADIOĞLU 5- Tayfun DALKILIÇ 6- Onur Hakan DOĞAN 7- Gizem BUĞDAY

DENİZCİLİK METEOROLOJİSİ KOMİSYONU

1- Muhammed BAMYACI-BAŞKAN 2- Elçin TAN-RAPORTÖR 3- Gökhan ABUR 4- Ayşe NAK YILMAZ 5- Gökhan KARA 6- Hüseyin TOROS 7- Denizhan EROL

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KOMİSYONU

1- Yurdanur ÜNAL-BAŞKAN 2- Cemre YÖRÜK SONUÇ 3- Ömer Lütfü ŞEN 4- Serpil YAĞAN 5- Barış ÖNAL 6- Ceren BALLI 7-Perim TEMİZÖZ 8-Nur KAPAN 9- Burak IŞIK

HİDRO-METEOROLOJİK AFETLER KOMİSYONU

1- Mikdat KADIOĞLU-BAŞKAN 2- Emel ÜNAL-RAPORTÖR 3- Feryal BİÇKİCİ 4- Hüseyin ARABACI 5- Ahmet KÖSE 6- Barış ÖZGÜN 7- Kahraman OĞUZ

METEOROLOJİK ve HİDROLOJİK ÖLÇÜM SİSTEMLERİ KOMİSYONU

1- Suat ERDOĞAN-BAŞKAN 2- Cüneyt GECER 3- Orhan ŞEN 4 – Abdurrahman DÜŞÜNGEN 5- Barış ÇALDAĞ

ŞEHİRCİLİK METEOROLOJİSİ KOMİSYONU

1- Gökhan ABUR 2- İsmail KÜÇÜK 3- Fırat ÇUKURÇAYIR 4- Erhan ARSLAN 5- Ahmet KÖSE

Yukarıda bahsi geçen Oda Yardımcı Kurullar ve Komisyonlarında Odamız adına işleyişi takip etmek ve koordinasyonu sağlamak üzere Sekretarya görevine Bursa İl Temsilcimiz Feryal BİÇKİCİ seçilmiş olup tüm meslektaşlarımız ilgili kurullarda çalışmaya başlamışlardır.

Kurullar ve Komisyonlarda görev alan tüm Meslektaşlarımıza emekleri ve çabaları için teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

TMMOB

METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram