Sevgili Meslektaşlarımızın Dikkatine

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Taşra teşkilatında açık bulunan 6 Sözleşmeli Personel kadrosuna alım yapmak üzere tercih kılavuzu yarın ÖSYM sitesinde yayımlanacak olup, tercihler 28 Ocak – 3 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

2020 KPSS Puanına göre Meteoroloji Mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği alımın Meteoroloji Genel Müdürlüğüne ve adaylara hayırlı olmasını diliyoruz. 

Alım Yapılacak İller:

Batman: 2

Gaziantep: 1

Tokat: 1

Ağrı: 1

Kars: 1

HER PERSONEL ALIMINDA OLDUĞU GİBİ BU ALIMDA MGM İÇİN SON DERECE ÖNEMLİDİR. ÖZELLİKLE TÜM KADROLARIN METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ İÇİN TAHSİS EDİLMESİ DE BİZLER İÇİN ANLAMLIDIR.

DSİ NİN 3 METEOROLOJİ MÜHENDİSİ ALIMI DÖNEMİ İLE KISMİ OLARAK ÇAKIŞMASI NEDENİYLE ÇOK DİKKATLİ VE ADALETLİ OLMANIZI İSTEYECEĞİZ.

BEN KESİNLİKLE MGM DE ÇALIŞIRIM VE ATANDIĞIM YERE GİDERİM DİYEN MESLEKTAŞLARIMIN TERCİH YAPMASI SON DERECE ÖNEMLİ.

GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN BU DÖNEM 9 MESLEKTAŞIMIZIN  ( 6 MGM + 3 DSİ ) SÖZ KONUSU KURUMLARDA İŞE BAŞLAMASIDIR.

BOŞ KALACAK HER KADRO BİR MESLEKTAŞIMIZIN İŞSİZ KALMASI DEMEKTİR.

UNUTMAYIN ATANDIĞINIZ YERE GİTMEZSENİZ VEYA GİTTİKTEN HEMEN SONRA İSTİFA EDERSENİZ ; O YERE GİTMEK İÇİN CAN ATAN VE SİZ ORAYI TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN ATANAMAYAN BİR MESLEKTAŞINIZI İŞSİZ BIRAKMIŞSINIZ DEMEKTİR.

ATANMAYI BEKLEYEN TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA KOLAYLIKLAR DİLİYORUM.

BU ATANMA SÜRECİNDE EMEĞİ GEÇEN BAŞTA MGM GENEL MÜDÜRÜ SAYIN VOLKAN MUTLU ÇOŞKUN OLMAK ÜZERE HERKESE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

TMMOB

METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram