MGM DE YENİ GÖREVLERİNE ATANAN PERSONELİN HİZMET İÇİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

tarafından gönderildi

MGM de yeni görevlerine atanan personellerin hizmet içi eğitimleri Ankara ‘da Meteoroloji Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ nin katıldığı bir tören ile başladı.

Törende Önce MGM Genel Müdürü Sayın Volkan Mutlu COŞKUN bir açılış konuşması yaptı ve işe yeni atanan personellere hoş geldiniz dedi. Kadro alımında emeği geçen başta Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ olmak üzere teşekkür etti.

Daha sonra Sayın Bakanımız PAKDEMİRLİ, eğitime katılan personele hitap etti

MGM ‘^deki yeni Çalışma Arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerinde bulunan Bakan PAKDEMİRLİ , iş hayatına dair tecrübelerini de paylaştı.

Her kurum personelinin kendi kurumunu temsil ettiğini, bu temsiliyetinde en iyi şekilde olması için kişisel donanımın önemine vurgu yapan Bakan PAKDEMİRLİ “Çalışarak ve kendimizi geliştirerek kurumumuzun mevcut başarısını daha ileri noktaya taşıyacağız” dedi

Bakan Sayın PAKDEMİRLİ ; 2019’da Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında, sözleşmeli statüde görev yapmak üzere ihdas edilen 100 kadro çerçevesinde; 73 mühendis, 22 teknikerin atamasını yaptık ve görevlerine başladılar. Yol arkadaşlarıma görevlerinde ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum dedi.

Eğitim programının ilk dersinde Odamız adına bir konuşma yapan Oda Başkanımız Fırat ÇUKURÇAYIR, Çalışma arkadaşlarına hoş geldiniz diyerek, eğitim ve mesleği ne olursa olsun bu kurumun kapısından içeri girdikleri andan itibaren her birinizin Sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüzün sıklıkla kullandığı ” bu kurumun görünmez kahramanlarından ” biri olduğunuzu ve bu kurumun hak ettiği yerlere gelmesi için ortak emek ve gayret sarf edeceğimizi belirtti. Bugün sizlerin aramızda olması ve bu buluşmayı sağlayan başta Sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüz olmak üzere herkese şahsı ve meslek odası olarak teşekkür ettiğini ifade etti.

Daha sonra MGM Genel Müdürü Sayın Volkan Mutlu COŞKUN kurumu ve kurum yöneticilerini tanıttı. Her personeline çalışma hayatlarında uyması gereken kurallar ve kendilerini geliştirmeleri konusunda izlemesi gereken yöntemler hakkında bilgi veren COŞKUN teker teker yeni atanan personel ile tanıştı ve bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

Meteoroloji Mühendisleri Odası olarak MGM Genel Müdürü Sayın Volkan Mutlu COŞKUN’a kurumu ve mesleği tanıtma noktasında çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram