MGM NİN 65 METEOROLOJİ MÜHENDİSİ ALIMI İLE İLGİLİ TEŞEKKÜR MESAJIMIZ.

tarafından gönderildi

Sevgili Meslektaşlarımız.

ÖSYM, bugün itibari ile 65 kişilik Meteoroloji Mühendisi alımı için başvuru duyurusunu yayınladı. Tüm aday meslektaşlarımıza ve MGM ye hayırlı olsun.

Öncelikle; Meslektaşlarınız olarak ayrı bir mutluluk duyduğumuzu,  Oda Yönetim kurulumuz olarak da ayrı bir mutluluk ve gurur duyduğumuzu belirtmeliyiz.

Meslektaşlarınız olarak mutluyuz çünkü; Yaklaşık olarak 82 Yıllık bir geçmişi olan MGM de ilk defa bu sayıda bir Meteoroloji Mühendisi alımı yapılacak ki, bu hem kurum için hem de Meteoroloji Mühendisliği için her anlamda bir Milat olacaktır. Bu Milat’a tanık olduğumuz için mutluyuz.

Oda Yönetim kurulumuz olarak mutlu ve gururluyuz çünkü; Oda olarak bizim kurulduğumuz 1970 yılından bugüne yaklaşık yarım asırdır iddiamız ve çabamız, bu kurumun ve ülkemizin meteorolojik geleceğinin “Meteoroloji Mühendislerince” şekillendirileceği üzerinedir. Bugün; aramıza katılacak 65 yeni meslektaşımız ile  çok yakında bunun bir adımının daha gerçekleşeceğine tanık olacağımız için mutluyuz, gururluyuz .

1937 yılında kurulan ve 2018 yılı 19 Ağustos’ una kadar yaklaşık 82 yıldır, kabuklarına sıkışmış, tamamen izole edilmiş bir kurumu, bu tarihten sonra içine sıkıştığı kabuklarını kırarak hem kurumu , hem de mesleği ulusal ve ulusları düzeyde hak ettiği yere taşımaya çalışan, gerek Odamız ile gerekse Üniversiteler  ve diğer kamu – sivil toplum kurum ve kuruluşları ile işbirliğine giden  bir Meslektaşımızın, Sayın Volkan Mutlu COŞKUN’un Genel Müdür olmasıyla değişim ve gelişim başlamıştır..

MGM nin yıllardır kabukları içine sıkışmasının en büyük zararını maalesef Meteoroloji Mühendisleri olarak bizler gördük. MGM; Ana çalışma kurumumuz olması gerekirken ne yazık ki tali kurum haline geldi. Ne kurumda nede kurumun yönetimlerinde var olmadık. Bu nedenle MGM nin kabuklarını kırması için, kurumda meteoroloji mühendislerinin her anlamda var olabilmesi için, Meslek Odamız olarak hep mücadele ettik. Değişimi ve netice olarak gelişimi  hayal etmekten asla vazgeçmedik. Bugün bu hayalimize ulaşmak yolunda emin adımlarla ilerlediğimizi görmekten dolayı Oda yönetim kurulumuz olarak mutluyuz, gururluyuz.

2018 yılı 19 Ağustos tarihinden itibaren başlayan değişim ve gelişim aşamalarında  MGM – Oda – Üniversite ekseninde oluşturulan işbirliği ile bu günlere geldik. İnşallah mesleki anlamda, aramıza katılacak 65 meslektaşımızla birlikte MGM yi ve MGM-Oda -Üniversiteler işbirliğini daha da güzel günlere taşıyacağız. MGM Ailesine yeni katılacak 65 arkadaşımız gelişimin ve değişimin ana lokomotifi olacak ve hem kurumun hem de mesleğin hak ettiği yerlere gelebilmesinde ciddi sorumlulukları ve katkıları olacaktır.

Her işte olduğu gibi bu işin, bu başarının da gerçek sahibi MGM Genel Müdürümüz, Meslektaşımız Sayın Volkan Mutlu COŞKUN ve her kademedeki yönetici ekibidir.  Çabalarından, emeklerinden dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram