27 Ağustos 2020 , saat 18.45 de , İTÜ den Prof. Dr. Orhan ŞEN moderatörlüğünde; Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Oda Kurul ve Komisyon Başkanlarımız, İTÜ ve Samsun Üniversitesi Bölüm hocalarımız, MGM Adına Araştırma Daire Başkanı Hikmet Eroğlu ile Ocak 2020 de MGM de göreve başlayan meslektaşlarımızla birlikte zoom üzerinden bir toplantı yaptık.

Bu toplantımızın temel hedefi bir anlamda tanışma, oda, kurum, okul, meslektaşlar arası kaynaşma ve dayanışma toplantısı olarak tanımlanabilir.

Genç meslektaşlarımıza; odamız ve odamızın kurul ve komisyon çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Yeni görev yerlerinde herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadıkları soruldu, kendilerini yalnız hissetmemeleri için her zaman bizim bir aile olduğumuz hatırlatıldı ve bu süreçte meslektaşlar arası yardım ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu belirtecek konuşmalar yapıldı.

Genç meslektaşlarımızdan Odamız ile ilgili düşüncelerini de aldığımız bu toplantıda oda üyeliğinin neden önemli olduğunu anlattık. Mesleğin geleceğini şekillendirecek ve mesleğe sahip çıkacak meslektaşlarımızın kendileri olduğunu bu nedenle herkesin odamıza üye olması gerektiğini hatırlattık.

18.45 de başlayan toplantımız saat 23.00 e kadar devam etti. Değerli zamanlarını ayırarak, Toplantıya katılan MGM yöneticilerimize, İTÜ ve Samsun Meteoroloji Mühendisliği Bölüm hocalarımıza , Odamızın Kurul ve Komisyon Başkanlarına ve tüm genç meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

TMMOB

METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram