Sevgili Meslektaşlarımız…..

Dünyadaki mesleki alanımız ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmek ve ülkemizde de bu gelişmelerin hayata geçmesini sağlayarak, mesleğimizin hak ettiği yere gelmesini sağlamak için bundan 50 yıl, yani yarım asır önce bir araya gelen ve bugün bazılarının ne yazık ki aramızda olmadığı, o gün ancak iki elin parmakları kadar sayıları olan meslekteki büyüklerimiz abilerimizin ablalarımızın üstün gayret ve emekleri ile kurulan Odamızın 50. Kuruluş yılı kutlu olsun.

Biz Mevcut Oda yönetimi olarak 50. Yılımızı bir arada olacağımız ortamlarda coşkuyla kutlamak isterdik. Ama ne yazık ki Corona Virüsü Salgını nedeniyle bu mümkün olmadı.

Yinede Odamızı kuran meslektaşlarımıza teşekkür ederek, bugün için aramızda olmayanları ise rahmet ve minnetle anarak gönül birliği içinde olduğumuzu düşünüyoruz.

50 Yılda biliyoruz ki her yönetim günün imkan ve koşullarında mesleğimiz için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Bundan sonrada yapılması gereken günün koşulları ile şekillenecek yepyeni görevler yeni yönetimlerimizi bekliyor.

Bize göre geleceği şekillendirecek mesleklerden bir tanesi de hiç şüphesiz Meteoroloji Mühendisliği dir. Çünkü Meteoroloji Bilimi; yaşamın her alanına dokunur , yaşamın her alanı için hizmet üretir ve biz bu mesleğin temsilcileriyiz.

Bizler ne kadar iyi olursak gelecekte o kadar güzel ve umut dolu olacaktır.

Aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden tüm meslektaşlarımızı rahmetle anarak , 50. Kuruluş yılımız meslektaşlarımıza ve ülkemize kutlu olsun.

Nice 50 Yıllara. Sağlıkla ,mutlulukla….

TMMOB

Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram