14. WMO Eğitim ve Öğretim Sempozyumu / WMO Bölgesel Eğitim Merkezleri Yönetim Kurulu Dört Yıllık Toplantısı (Çevrimiçi) olarak 22 kasım- 26 kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

SYMET-14

WMO eğitim ve öğretim topluluğu, Dünya Meteoroloji Kongresi tarafından NMHS personelinin bilgi, beceri ve çalışma yöntemlerini yeni ve daha iyileştirilmiş hizmetler konusunda gereksinimleri karşılayabilmeleri için geliştirmekle görevlendirilmiştir. Bu çerçevede, Eğitim ve Öğretim Sempozyumu (SYMET), WMO Eğitim ve Öğretim Ofisi tarafından dört yılda bir, hem NMHS’ler hem de üniversiteler dahil olmak üzere uluslararası eğitim ve öğretim topluluğuna, önümüzdeki beş ila on yıl içinde ortaya çıkması beklenen eğitim ve öğretim zorluklarını belirlemede yardımcı olmak için düzenlenmektedir.

SYMET’in bu dört yıllık teması, diğerlerinin yanı sıra hızla ilerleyen teknoloji, artan hizmet sunum beklentileri, meteorolojik işletmelerin küreselleşmesi, büyüme ile karşı karşıya kaldığımızda karşılaşabileceğimiz zorlukları yansıtan “Hızlı Değişim Döneminde Eğitim ve Öğretim” olacaktır. Sempozyum, önde gelen eğitimcilerin açılış konuşmalarını, tüm katılımcıların sanal poster oturumları aracılığıyla kendi programlarını ve yeniliklerini sunmaları için temel zorluklar ve fırsatlar üzerine çalışma grupları tartışmalarını içerir.

SYMET’i 26 Kasım’da 10:45 – 16:30 UTC arasında çevrimiçi olarak WMO Bölgesel Eğitim Merkezlerinin bir günlük Dört Yıllık Yönetim Toplantısı izleyecektir. Sempozyum katılımcıları için ek kayıt gerekmemektedir.

TMMOB

METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

KAYNAK: WMO

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram